biuro@MocneMarki.pl

792 942 177

Monitoring znaków towarowych

Dlaczego warto monitorować swoje znaki towarowe?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować czas i środki w monitoring znaków towarowych? Czy wiesz, że konkurenci mogą zgłosić do rejestracji znaki myląco podobne lub nawet identyczne z Twoimi?

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Urząd ds. Własności Intelektualnej Unii Europejskiej nie sprawdzają, czy dany znak towarowy koliduje z wcześniejszymi znakami. Takim rejestracjom przeciwdziałać mogą tylko właściciele znaków towarowych, które zostały zarejestrowane wcześniej. Jednak aby reagować na takie rejestracje, najpierw trzeba o nich wiedzieć!

Na czym polega monitoring znaków towarowych?

Na bieżąco monitorujemy zgłoszenia znaków towarowych w Polsce jak również w całej Unii Europejskiej. Wybieramy zgłoszone znaki towarowe, które w naszej ocenie mogą kolidować z Twoimi znakami i podpowiadamy jak zapobiec takim rejestracjom.

Ile to kosztuje?

Monitoring znaków towarowych to koszt – w zależności od liczby objętych usługą znaków – zaczynający się już od 100 złotych netto miesięcznie. Warunki finansowe usługi są każdorazowo potwierdzane przed jej wykonaniem. Jeśli usługa nie będzie spełniać Twoich oczekiwać, w każdej chwili możesz z niej zrezygnować.

Liczba zgłoszeń krajowych znaków towarowych w Polsce

Każdego roku do Urzędu Patentowego RP wpływa kilkanaście tysięcy zgłoszeń nowych znaków towarowych. Od kwietnia 2016 r. Urząd nie bada, czy nowo zgłaszane znaki nie kolidują ze wcześniejszymi.

Monitoring znaków towarowych

Monitorowanie zgłoszeń i sprawdzanie ew. kolizji leży w interesie właścicieli wcześniejszych znaków krajowych oraz europejskich. Szybka reakcja pozwala na skuteczne przeciwstawienie się zgłoszeniu naruszającemu wcześniejsze prawa i uniknięcie trudnych lub niemożliwych do odwrócenia skutków takich rejestracji.

Dowiedz się jak możesz monitorować swoje znaki towarowe

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Karol Czubkowski - Kancelaria Radcy Prawnego, ul. Inflancka 5 lok. 5, 00-189 Warszawa w celu otrzymania oferty monitoringu praw własności intelektualnej. Wyrażam jednocześnie zgodę na przesłanie tej oferty na mój adres e-mail wskazany w formularzu.