biuro@MocneMarki.pl

792 942 177

Monitoring znaków towarowych

Dlaczego warto monitorować swoje znaki towarowe?

Zastanawiasz się, czy warto inwestować czas i środki w monitoring znaków towarowych? Czy wiesz, że konkurenci mogą zgłosić do rejestracji znaki myląco podobne lub nawet identyczne z Twoimi?

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Urząd ds. Własności Intelektualnej Unii Europejskiej nie sprawdzają, czy dany znak towarowy koliduje z wcześniejszymi znakami. Takim rejestracjom przeciwdziałać mogą tylko właściciele znaków towarowych, które zostały zarejestrowane wcześniej. Jednak aby reagować na takie rejestracje, najpierw trzeba o nich wiedzieć!

Na czym polega monitoring znaków towarowych?

Na bieżąco monitorujemy zgłoszenia znaków towarowych w Polsce jak również w całej Unii Europejskiej. Wybieramy zgłoszone znaki towarowe, które w naszej ocenie mogą kolidować z Twoimi znakami i podpowiadamy jak zapobiec takim rejestracjom.

Ile to kosztuje?

Monitoring znaków towarowych to koszt – w zależności od liczby objętych usługą znaków – zaczynający się już od 100 złotych netto miesięcznie. Warunki finansowe usługi są każdorazowo potwierdzane przed jej wykonaniem. Jeśli usługa nie będzie spełniać Twoich oczekiwać, w każdej chwili możesz z niej zrezygnować.

Liczba zgłoszeń krajowych znaków towarowych w Polsce

Każdego roku do Urzędu Patentowego RP wpływa kilkanaście tysięcy zgłoszeń nowych znaków towarowych. Od kwietnia 2016 r. Urząd nie bada, czy nowo zgłaszane znaki nie kolidują ze wcześniejszymi.

Monitoring znaków towarowych

Monitorowanie zgłoszeń i sprawdzanie ew. kolizji leży w interesie właścicieli wcześniejszych znaków krajowych oraz europejskich. Szybka reakcja pozwala na skuteczne przeciwstawienie się zgłoszeniu naruszającemu wcześniejsze prawa i uniknięcie trudnych lub niemożliwych do odwrócenia skutków takich rejestracji.

Dowiedz się jak możesz monitorować swoje znaki towarowe

Administratorem Twoich danych osobowych jest Karol Czubkowski - Kancelaria Radcy Prawnego, ul. Inflancka 5 lok. 5, 00-189 Warszawa. Przetwarzam Twoje dane osobowe wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość wysłaną za pośrednictwem formularza. Podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora - komunikacji z użytkownikami strony. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi. Po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do uzyskania odpowiedzi na pytanie. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.